Zestawienie najlepszych gier strategicznych, które pojawią się w 2019 roku

Gry strategiczne, które zadebiutują w 2019 roku zapowiadają się doskonale. Miłośnicy tego typu rozgrywki na pewno będą mieli w czym wybierać zarówno w wersjach na konsole, jak i komputery PC.

Total War: Three Kingdoms

Total War: Three Kingdoms to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier w 2019 roku. Przede wszystkim najnowsza odsłona udanej serii ma oferować rozgrywkę w systemie turowym, jak i czasie rzeczywistym. Akcja skupia się przede wszystkim na starożytnych Chinach, której do tej pory nie było w żadnej innej odsłonie. Ciekawy system rozbudowy i świetnie zapowiadająca się kampania fabularna będą atutami tego tytułu.

Tropico 6

Zestawienie najlepszych gier strategicznych, które pojawią się w 2019 roku

Piąta odsłona Tropico była prawdziwym hitem i grą, po którą wiele osób sięga aż do dziś. W Tropico 6 producenci stawiają na jeszcze większy rozmach. Jako El Presidente będziesz mógł rozbudować tropikalną wyspę zgodnie ze swoimi upodobaniami. Nowością jest opcja zarządzania nie jedną, a kilkoma wyspami. Budowanie nowych lokacji, dróg czy aglomeracji na pewno dostarcza wiele frajdy.

Anno 1800

Gra ekonomiczna opiera się na prostych zasadach. Musisz zbudować miasto praktycznie od zera i rozwinąć je na tyle, aby dobrze prosperowało. W rozgrywce istotne jest dostarczenie mieszkańcom odpowiednich rozrywek, niskich podatków i odpowiednich warunków do pracy. Gra nie będzie jednak sielanką bo sąsiadujące miejsca będą mogły toczyć wojny oraz zawierać sojusze. Anno 1800 będzie bardzo rozbudowaną grą strategiczną. Zapowiada się wiele godzin pasjonującej rozgrywki.

Warcraft III: Reforged

Kultowy Warcraft powraca w odświeżonej wersji. Gra, która zadebiutowała w 2002 roku święciła ogromne sukcesy podbijając serca graczy na całym świecie. W nowej wersji producent postawił przede wszystkim na odświeżenie grafiki. Dzięki temu Warcraft w niczym nie będzie od konkurencyjnych tytułów. Pod względem mechaniki zmieni się przede wszystkim balans, który sprawi, że rozgrywka będzie bardziej dynamiczna. Dla każdego fana tej kultowej serii to pozycja obowiązkowa.

Iron Harvest

Szukasz gry, która będzie się wyróżniać na tle konkurencji? W takim razie powinieneś zainteresować się Iron Harvest. Gra strategiczna osadzona jest w bardzo nietypowym klimacie i alternatywnej rzeczywistości opanowanej przez maszyny. W grze główną rolę odgrywają trzy kraje Niemcy, Polska oraz Rosja. Rozbudowując swoją armię będziesz musiał utrzymać się na froncie.

Imperator: Rome

Starożytny Rzym to temat, który często pojawia się w grach strategicznych. Imperator Rome to nowe spojrzenie na ten okres historyczny. Przede wszystkim grę ma wyróżniać ogromna mapa i możliwości. Tym razem głównym zadaniem będzie rozwój konkretnych państw. Producenci kładą mniejszy nacisk na zarządzanie armią. W Imperator Rome pojawi się wiele rodów, a także postaci, które mogą namieszać w rozgrywce. Ta gra strategiczna prezentuje bardzo wysoki poziom.