World of Tanks: poradnik dla początkujących

Gry wojenne to gatunek uwielbiany przez graczy na całym świecie. Kto z nas nie pamięta pierwszych symulatorów latania, gier z czołgami czy prostych FPS i TPS osadzonych w czasach wojny. Dziś gry wojenne mocno ewoluowały i oferują graczom wysokiej klasy rozrywkę.

Do najpopularniejszych obecnie gier osadzonych w klimatach wojennych należy World of Tanks. Jest to gra, która od kilku lat zdobywa serca graczy na całym świecie. Od 2010 roku WoT umożliwia graczom wyśmienitą rozrywkę w trybie multiplayer. Gra ta, jak sama nazwa wskazuje, osadzona jest na polu bitwy. Wcielamy się tutaj w załogę czołgów walczących między sobą. World of Tanks to świetny symulator i shooter akcji MMO.

World of Tanks: poradnik dla początkujących

Rozpoczynając rozgrywkę w World of Tanks warto jednak przyswoić sobie kilka ważnych informacji i odpowiednio przygotować się do walki. Teleportując się na pole walki w losowym czołgu możemy szybko skończyć naszą rozgrywkę. Warto zatem w pierwszej kolejności sprawdzić jakie maszyny najlepiej sprawdzą się na początku. Kilka przydatnych tipów i podpowiedź jak grać, żeby wygrać również przydadzą się na polu walki.

Grę w World of Tanks zaczynamy od założenia konta na serwerze. Zwykle automatycznie zostajemy przekierowani na europejski serwer, jednak warto wybrać odpowiedni dla siebie język. Potem wystarczy postępować zgodnie z instrukcją podczas pobierania i instalowania gry.

Rozpoczęcie rozgrywki warto zacząć od samouczka czyli “przewodnika nowicjusza” oraz “szkolenia bojowego”, które pozwalają nauczyć się nie tylko zasad ale i sterowania w grze. Ponadto odbycie szkolenia jest przez grę nagradzane dość wysoką ilością punktów doświadczenia i gotówki. Pierwsze gry w World of Tanks warto rozgrywać rozbudowując drzewko radzieckich czołgów. Te są dość dobrze opancerzone i bezpieczne, przez co najlepsze dla początkujących graczy. Warto wybrać na samym początku czołg MS-1, którym dośc długo pogramy, oraz T-26, który otwiera nam drogę do zakupu innych maszyn.

Przy kupowaniu załogi do czołgów warto pamiętać aby brać ich 2 x więcej niż planujemy pierwotnie. Część z nich można wtedy posłać do koszar, gdzie polepszają swoje statystyki. Dzięki temu możemy wymieniać załogę na “wypoczętą” co kilka bitew i utrzymywać rozgrywkę na wysokim poziomie. W World of Tanks warto też pamiętać o regularnym ulepszaniu swoich czołgów a także szkoleniu żołnierzy. Wszystko przekłada się potem na nasze dokonania w grze. Niejednokrotnie gracze potrafili wygrywać poszczególne walki podstawowymi maszynami, które odpowiednio zmasterowali, ulepszyli i wytrenowali załogę.

Trzymając się tych podstawowych zasad będziemy z całą pewnością skutecznie rozbudowywać swoje umiejętności i cało wychodzić z większości potyczek. Jeśli jednak chcemy zagłębić się nieco w szczegóły rozgrywki warto poszukać pisanych przez graczy poradników czy wpisów na forach takich jak np. Gamehag. Często znaleźć tam można przydatne tipy i triki pozwalające na ciekawe zagrania.