Recenzja Assassin’s Creed Odyssey

Seria Assassin’s Creed od początku tworzona przez Ubisoft liczy sobie już ponad 20 odsłon, z czego 10 głównych części. Assassin’s Creed Odyssey to właśnie dziesiąta, “okrągła” pełnoprawna gra wydana przez francuskie studio. Assassin’s Creed Odyssey różni się jednak od poprzednich części nie tylko mechaniką gry, ale i historią.

Assassin’s Creed Odyssey jest sandboxową, przygodową grą akcji, silnie połączoną z elementami RPG, slasherów i skradanek, przez co znacznie bardziej upodobniła się chociażby do Wiedźmina 3. W tej części otrzymujemy również zupełnie odmienną do poprzednich historię osadzoną w starożytnej Grecji, w 431 roku p.n.e. Fabuła tutaj jest nieliniowa i nie opiera się głównie na zleceniach od bractwa asasynów.

W Odyssey wcielamy się w rolę jednego z rodzeństwa - Aleksiosa lub Kassandry. Nasza postać jest najemnikiem, wiele lat wcześniej wygnanym z ojczyzny i rozdzielonym z rodziną. Poznajemy go w momencie otrzymania nietypowego zadania mającego otworzyć mu drzwi do możliwości zjednoczenia z rodziną. Każdy nasz wybór i działanie ma wpływ na fabułę, a także na postęp w grze.

Assassin’s Creed Odyssey nie byłoby jednak odsłoną serii, gdyby nie wątek współczesny i próby podglądania przeszłości przez system Animus i jego pochodne. Wątek ten jednak jest pozostawiony daleko w tle, ma na celu chyba tylko zarysowanie spójności z resztą serii Assassin’s Creed.

Recenzja Assassin’s Creed Odyssey

Mechanika gry oparta jest na systemie TPP i bardzo podobna jest do, jak wcześniej wspomnieliśmy, Wiedźmina 3. Możemy podróżować po świecie pieszo lub na grzbiecie ulubionego wierzchowca. Gra posiada rozbudowany system walki i duże możliwości rozwoju postaci. Nie brakuje tutaj poważnych wątków historycznych, elementów humorystycznych jak i zagadek.

Assassin’s Creed Odyssey to świetna gra z ogromnym, pełnym tajemnic, ciekawych misji i wielu realnych wątków oraz postaci historycznych światem, w którą warto zagrać. Z uwagi na zupełnie nową, świeżą historię i nowoczesne podejście do tematu przez Ubisoft w Odyssey można grać bez znajomości poprzednich części gry.