Najlepsze tytuły od Bethesdy

Bethesda Softworks jest firmą z bardzo długim stażem na rynku gier. Początkowo nacisk kładła na wydawanie wyłącznie własnych gier, jednak po kilkunastu latach w branży postanowiono rozszerzyć działalność o tytuły stworzone przez deweloperów niezwiązanych z firmą. Aktualnie Bethesda Softworks ma chyba najbardziej pokaźne doświadczenie na rynku wydawniczym wśród firm tego pokroju.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy zestawienie 10 najlepszych tytułów Od Bethesdy.

 

FALLOUT 76 

Fallout 76 to dodatkowa odsłona postapokaliptycznego cyklu gier PRG, którą zaliczamy do sieciowych survivali w otwartym świecie. Gra opiera się na silniku Fallouta 4, ale tu odłożono fabułę na bok i skupiono się na elementach budowy baz.

Gracz wciela się w rolę bohatera wychowanego w ogromnym schronie przeciwatomowym. Mieszkańcy muszą zrealizować pierwotny plan korporacji, który zakłada odbudowę Stanów Zjednoczonych. Naszym zadaniem jest poszukiwanie miejsc, które ludzie mogą na nowo zasiedlić.

 

THE ELDER SCROLLS V: SKYRIM VR 

TES V: Skyrim VR jest wyjątkową wersją piątej części cyklu The Elder Scrolls. Powstała z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej i odpowiednich kontrolerach ruchowych. Produkcja przeznaczona jest na PC i PS4 a oprócz podstawowej opcji gry zawiera także wszystkie oficjalne rozszerzenia (Dawnguard, Dragonborn i Hearthfire). TES V:Skyrim VR oferuje nam wycieczkę w głąb fantastycznego świata – prosto na tereny prowincji Skyrim. Wcielamy się tu w rolę jednego z ostatnich Dovahkiinów i potrafimy władać językiem smoków. Skrzydlate potwory próbują wywołać apokalipsę a naszym zadaniem jest powstrzymanie ich przed tym.

 

DOOM 

Doom to czwarta odsłona gry, która miała premierę w 2016 roku. Od czasów pierwszej wersji wydanej w 1993 roku, Doom na zawsze odmienił oblicze strzelanek. Czwarta część jest powrotem do korzeni cyklu i swoistym rebootem. Gra pozwala wcielić się w rolę samotnego komandosa, którego wysłano do bazy wojskowo – badawczej korporacji UAC na Marsie. Musimy tam stawić czoła przerażającym potworom, które przedostały się do placówki przez nieumyślnie uruchomiony portal czasoprzestrzenny.

 

FALLOUT 4 

Fallout 4 to czwarta – jak sugeruje tytuł, pełnoprawna część Fallouta. Fabuła zaczyna się chwilę przed tragicznym wybuchem nuklearnym. Akcja właściwa rozpoczyna się 200 lat później. Nasz bohater wychodzi ze schronu i rozpoczyna walkę o przetrwanie we wrogim, postapokaliptycznym otoczeniu. Do naszych głównych zadań należy odnalezienie pozostałych członków rodziny.

 

WOLFENSTEIN: THE NEW ORDER 

Doskonała pierwszoosobowa strzelanka. Wcielamy się tu w rolę B.J Blazkowicza, który jest amerykańskim bohaterem wojennym. Rozpoczynamy grę w momencie II wojny światowej, ale po chwili przenosimy się do lat 60 ubiegłego wieku. Gra przedstawia nam alternatywną historię, w której naziści wygrali II wojnę światową i dodatkowo przejęli kontrolę nad całym światem. Nasz bohater musi się z nimi zmierzyć.

Najlepsze tytuły od Bethesdy

THE ELDER SCROLLS IV: OBLIVION 

Oblivion to także czwarta odsłona bestsellerowej serii cRPG. Przez wielu graczy uważana jest za arcydzieło gatunku. Fabuła osadzona jest w świecie fantasy. Musimy się zmierzyć ze światem, w którym szerzy się anarchia, ponieważ zabrakło władcy. Istnieje realna groźba kataklizmu, któremu musimy zapobiec i odnaleźć prawowitego następcę tronu aby wszystko wróciło do porządku.

 

FALLOUT: NEW VEGAS 

New Vegas to poboczna część postapokaliptycznego cyklu.Produkcja przedstawia nam konflikt trzech frakcji: mieszkańców New Vegas, Caesar’s Legion oraz New California Republic. Gracz wciela się w rolę podróżnika/kuriera, któremu życie ratuje zaprzyjaźniony robot. Gra trafiła w gusta odbiorców uzyskując wysokie notowania w popularnych rankingach.

RAGE 2

RAGE 2 to gra, która jest także utrzymana w postapokaliptycznym klimacie. W rozgrywce przemierzamy ogromny otwarty świat za kierownicą różnych pojazdów. Jazdę przeplatają dynamiczne strzelanki. Ziemia, w wizji gry, została zniszczona przez uderzenie asteroidy. Ci, którzy przeżyli, zostali zmuszeni do podporządkowania się rządom twardej ręki Generała Crossa. Naszym zadaniem jest oczywiście przeciwstawienie się złej władzy i pokrzyżowanie jej niecnych planów. To najnowsze dzieło! Premiera planowana jest na 14 maja 2019 roku.

PREY

PREY to pierwszoosobowa strzelanina utrzymana w konwencji science fiction. Postacią główną jest Morgan Yu i stanowi on część projektu naukowego, stawiającego za cel ulepszenie ludzkiej rasy. Akcja właściwa zaczyna się w 2032 roku. Budzimy się na kosmicznej stacji Talos 1, którą w niewyjaśnionych okolicznościach przejęła agresywna rasa obcych. Musimy przetrwać i walczyć z wrogiem wykorzystując znalezione bronie i różne przedmioty.

 

THE ELDER SCROLLS: SKYRIM 

TES V: Skyrim to zrealizowana ze sporym rozmachem gra RPG, stanowiąca piąty element bestsellerowego cyklu TES. Ta wersja różni się od VR tym, że jest przystosowana do „normalnego” grania, bez udziału gogli i kontrolerów ruchowych.