Najlepsze gry strategiczne grudzień 2018

Rynek gier strategicznych obfituje w bardzo ciekawe tytuły, które zachęcają do rozbudowy, planowania i zaciętej walki z przeciwnikami. Sprawdź nasze zestawienie najlepszych gier strategicznych zaktualizowanych o grudniowe premiery.

1. Total War: Warhammer 2

Total War: Warhammer 2 wprowadza zupełnie nowe kontynenty, jak i rasy. Podbój fantastycznego świata nigdy nie był ciekawszy. Gra strategiczna to idealny tytuł na długie wieczory. Rozbudowana mechanika i świetna grafika zachęcają do rozpoczęcia swojej własnej przygody. Ten tytuł na stałe zagościł w rankingach najlepszych gier.

Najlepsze gry strategiczne grudzień 2018

2. Age of Empires: Definitive Edition

Pierwsza część gry wydana pod koniec XX wieku skradła serca graczy na całym świecie. Po latach od tej premiery Age of Empires powraca. Zremasterowana gra strategiczna została ulepszona w każdym calu. Oprócz standardowej zawartości producenci zadbali o dodatkowe materiały. To doskonały tytuł dla fanów gry, jak i osób, które chcą poczuć klimat naprawdę dobrej strategii. 

3. Mutant Year Zero: Road to Eden

Strategiczna gra turowa wymaga opanowania umiejętności skradania. Bardzo urozmaicona mapa i świetna oprawa graficzna powodują, że rozgrywka jest dużą przyjemnością. Postapokaliptyczny klimat z interesującymi bohaterami w roli głównej to bez wątpienia największe atuty tego tytułu. To jedna z lepszych strategii 2018 roku. 

4. Sid Meier’s Civilization VI: Rise and Fall

Rozwój wybranej cywilizacji nigdy nie był ciekawszy. Sid Meier’s Civilization oferuje graczom nieskończone możliwości, zawieranie sojuszy, a także rywalizację. Nowy system rozgrywki czerpie garściami z poprzednich odsłon jednocześnie wprowadzając nowe rozwiązania. Ten tytuł powinien znaleźć się na liście każdego miłośnika dobrych gier strategicznych.

5. Kingdom Two Crowns

Prosta gra strategiczna nie powala swoją oprawą graficzną, a mimo to pozwala bawić się doskonale przez wiele godzin. Kingdom Two Crowns wymaga dobrego planowania, rekrutowania jednostek i rozwijania systemów obronnych. To kompletna gra z minimalnymi wymaganiami sprzętowymi.

6. Dead Island Survivors

W Dead Island w odróżnieniu od innych gier skupia się wyłącznie na bronieniu przed zbliżającymi się hordami krwiożerczych zombie. Gra pozwala od początku do końca samodzielnie zaplanować swoją taktykę. Ogromna ilość pułapek, broni i innych elementów tylko potęguje zabawę.

7. Constructor HD

Kolejna gra strategiczna, która została reaktywowana po wielu latach. W odświeżonej wersji przede wszystkim ulepszona została grafika. Wykonywanie zleceń na wznoszenie nowych budynków jest ciekawe i różnorodne. Osiągnięcie celu nie zawsze jest łatwe, dlatego miłym dodatkiem są drobne oszustwa pozwalające na wyprzedzenie konkurencji.

9. Comand & Conquer Rivals

Kultowa strategia tym razem skupia się na grze wieloosobowej i trzeba przyznać, że to bardzo dobrze zrobiło całej serii. To czego brakowało w poprzednich odsłonach, to wersja przeznaczona na urządzenia mobilne. Tym razem w Comand&Conquer można zagrać na telefonie i tablecie, co jest znakomitą wiadomością dla fanów tej strategii.