Najlepsze gry RPG - grudzień 2019

Gry RPG to jeden z najpopularniejszych gatunków, który obfituje w wiele bardzo ciekawych produkcji. Zobacz, jaka gra RPG okazała się najlepsza w grudniu 2018.

8. Wiedźmin 3: Dziki Gon

Gry stworzonej przez CD Projekt RED nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Przygody Geralta z Rivii mimo upływu lat wciąż zachwycają. Bardzo rozbudowana fabuła, ogromny świat i dwa perfekcyjne dodatki. Interakcja z innymi bohaterami stoi tutaj na najwyższym poziomie. Gdyby nie dość toporne sterowanie Płotką, to Wiedźmin 3: Dziki Gon byłby grą idealną, pozabwioną wad. Nie da się jednak ukryć, że to prawdziwa perełka pośród gier typu RPG.

7. Divinity Original Sin 2

Klasyczna gra RPG przez wielu uznawana za najlepszą. Rozbudowany świat ma do zaoferowania więcej niż kiedykolwiek. Możliwość swobodnego przemierzania krainy, a także walka w systemie turowym zachęca do rozgrywki. Wisienką na torcie jest mroczny, ale jednocześnie urzekający gracza klimat. Original Sin 2 ma w sobie coś wyjątkowego.

6. Monster Hunter World

Bardzo udana gra RPG skupia się przede wszystkim na walce z potworami, jednak kampania fabularna jest znacznie ciekawsza niż dotychczas. Interakcja z bohaterami daje dużo frajdy, przez co na planszy nie skupiamy się jedynie na zabijaniu kolejnych przeciwników. Na pochwałę w tym tytule zasługuje mechanika systemu walki. Tak naprawdę w kilka minut można opanować wiele ruchów, które pozwolą na odniesienie zwycięstwa. To kompletna gra RPG, w którą po prostu trzeba zagrać.

5. Assassin’s Creed Oddysey

Assassin’s Creed: Oddysey nie jest typową grą RPG, jednak w nowej części można znaleźć dużo odniesień do tego gatunku. Głównym atutem Oddysey jest fabuła osadzona w czasach antycznej Grecji. Obojętnie nie można przejść też obok spektakularnych walk, czy drzewku rozbudowy pozwalającego na dowolne ulepszenie bohatera.

4. Dark Souls Remastered

Seria Dark Souls przeszła już do historii gier RPG. Po latach producenci zdecydowali się odświeżyć tytuł i wydać go raz jeszcze w ulepszonej wersji. Odświeżona wersja wygląda znacznie lepiej, dzięki wsparciu dla rozdzielczości 4K w 60 kl./s. Przechodzenie kolejnych misji jest jeszcze większą przyjemnością!

3. Warhammer 40,000: Inquisitor

Warhammer 40,000 to tak naprawdę doskonała gra RPG dla każdego fana tego tego gatunku. Ilość dostępnych modyfikacji, poziomów ulepszeń i wyboru klas może przyprawić o zawrót głowy. Oczywiście to pozytywny aspekt tego tytułu. Warhammer 40,000: Inquisitor jest doskonale stworzony zaczynając od doskonałej grafiki, jak i wymagających przeciwników.

2. Vampyr

Klimat XX-wiecznego Londynu w grze Vampyr jest niepowtarzalny. Twórcy nie skupili się wyłącznie na walce, dlatego sama historia jest również bardzo interesująca. Vampyr to także niesamowita ścieżka dźwiękowa doskonale dopasowana do poszczególnych sytuacji. Pod względem graficznym jest to również jedna z najlepszych gier RPG.

1. Final Fantasy XV

Najlepsze gry RPG - grudzień 2019

W najnowszym Final Fantasy XV ciężko doszukać się minusów. Doskonale skrojona fabuła trafi nie tylko fo fanów serii, ale również zupełnie nowych graczy chcących poznać smak fantastycznego świata. W połączeniu z dynamiczną walką i budowaniu relacji z sojusznikami otrzymujemy doskonały tytuł udowadniający, że gry RPG są jednymi z najlepszych.