Najlepsze gry przeglądarkowe grudzień 2018

Gry przeglądarkowe są zazwyczaj lekceważone - część graczy utrzymuje, że to tylko strata czasu i jeśli ktoś chce być poważnym graczem, to powinien grać w produkcje z większymi wymaganiami i budżetem. Oto dziesięć powodów, dlaczego owa część graczy jest w całkowitym błędzie.

10. Plemiona

Gra ta jest absolutnie kultowa dla każdego szanującego się polskiego gracza. Powód takiego stanu rzeczy jest prosty - była to jedna z nielicznych gier, w które w wygodny i niezwracający na siebie uwagi sposób można było zagrać na lekcji informatyki. To właśnie podczas takich lekcji powstały całe królestwa i ogromne miasta, zawierały się sojusze i wybuchały wojny. Piękne jest to, że czar dzieciństwa można sobie bardzo wygodnie odświeżyć - gra nadal funkcjonuje i jest stale wspierana przez twórców, a przy tym wymaga poświęcenia zaledwie kilkunastu minut dziennie, więc nie będzie przeszkadzać w codziennych obowiązkach.

9. Tribal Wars 2

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się nic innego, jak sequel wspomnianych wyżej "Plemion". Gry przeglądarkowe rzadko miewają swoje sequele, bo gracze po prostu przywiązują się do swoich osad z pierwszej części i żal jest im je porzucić. Z tego względu TW2 nie odniosło takiego sukcesu jak pierwowzór, ale i tak wykształciła się wokół niego całkiem spora i zaangażowana społeczność.

8. OGame

Pozycja obowiązkowa dla fanów Gwiezdnych Wojen i tego typu produkcji - OGame to MMO, które w kategorii najlepsze darmowe gry science fiction jest absolutnie bezkonkurencyjne. Zdecydowanie warto dać temu tytułowi szansę i spróbować samodzielnie podbić kosmos.

7. The Settlers Online

Kultowa marka przeniesiona na przeglądarkę - takie eksperymenty zazwyczaj nie wychodzą zbyt dobrze, ale TSO jest chlubnym wyjątkiem. Gra zapewnia podobne doświadczenia, co jej pełnoprawne części - innymi słowy, jest turbo grywalna.

6. Farmville

Gra ta była swego czasu hitem na portalach społecznościowych - posiadanie i rozwijanie własnej farmy było bardzo angażujące, a przy tym wymagało zainwestowania małej ilości czasu. Dziś cała euforia wokół gry nieco opadła, ale wciąż warto zainteresować się tym tytułem.

5. agar.io

Bardzo prosta gra, która polega na zbieraniu punktów i pożeraniu innych graczy. Przez chwilę był to bardzo nośny hit, dziś jest już nieco słabiej pod tym względem, ale gra nadal potrafi sprawić sporo satysfakcji.

4. Might & Magic: Heroes Online

Might & Magic to klasyczne uniwersum - niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nie zagrywał się godzinami w trzecią część tej gry strategicznej. Gry online zyskały potężnego sojusznika, bo port całej koncepcji tej gry na przeglądarki okazał się po prostu sukcesem i gra okazała się grywalna.

3. Anno Online

Anno jest jak Settlers, ale w nieco bardziej realistycznym opakowaniu, jest też minimalnie bardziej wymagające. Pozycja dla graczy, których nie interesuje tylko niezobowiązująca rozgrywka.

2. Command & Conquer: Tiberium Alliances

C&C jest matką wszystkich gier strategicznych - jej pojawienie się na przeglądarkach było zatem dużym wydarzeniem. Gra okazała się na szczęście stosunkowo udana i stanowi godne uzupełnienie dla całej marki.

1. Margonem

Najlepsze gry przeglądarkowe grudzień 2018

Świetne polskie RPG, które w całości funkcjonuje w przeglądarce. Każdy może w ten tytuł bezproblemowo zagrać i zwiedzić ogromny świat fantasy, by pokonać potwory i zebrać skarby. Piękna, rodzima inicjatywa, którą warto wspierać.