Najlepsze gry MMO grudzień 2018

Gry MMO oferują absolutnie unikalny typ rozgrywki, który łączy w sobie specyficzne, osobiste doświadczenie i kontakt z żywymi ludźmi, z którymi można integrować się w całkowicie dowolny sposób. Warto zatem przyjrzeć się kilku tytułom z tego gatunku, w które obecnie można zagrać całkowicie za darmo.

Path of Exile

Klasyczne PoE jest tym, czym chciało być rozczarowujące Diablo 3. Szalenie udany hack 'n slash z ogromnym drzewkiem rozwoju umiejętności, hordami potworów do wybicia i historią, która zapewni co najmniej kilkadziesiąt godzin rozgrywki - a to wszystko zupełnie za darmo, wystarczy dodać sobie tę grę na Steam. To jedna z najbardziej uczciwych darmowych gier - twórcy są bardzo w porządku wobec graczy i zachowują z nimi stały kontakt, rozwijając swój tytuł tak, by obie strony były zadowolone.

Najlepsze gry MMO grudzień 2018

Neverwinter Online

BioWare to absolutnie kultowe studio, będące autorem takich klasyków jak Mass Effect czy Neverwinter Nights. Szczęśliwie, ta ostatnia pozycja otrzymała swoją w pełni darmową odsłonę w formie gry MMO RPG, dzięki czemu każdy gracz może bezproblemowo odwiedzić kultowe, tytułowe miasto i doświadczyć w nim prawdziwej przygody, wykonując setki questów i ubijając całe hordy stworów. Gra jest zdecydowanie warta wszelkiej uwagi, to najciekawsze obecnie darmowe MMO.

Star Wars: The Old Republic

"TOR" miał być pogromcą World of Warcraft - na produkcję gry wydano astronomiczne dwieście milionów dolarów, ale nie przyciągnęła ona do siebie wystarczająco dużo graczy, by ta kwota jakkolwiek mogła się zwrócić. Z tego powodu twórcy zadecydowali o przejściu na model free-to-play - innymi słowy, w ten ogromny, pieczołowicie zaprojektowany i dopracowany świat można się dziś zanurzyć zupełnie za darmo. To naprawdę niesamowita i niespotykana sytuacja. Nie trzeba oczywiście dodawać, że gra ta jest totalnie obowiązkową pozycją dla każdego fana uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Lineage 2

Nawet współcześnie najlepsze gry MMO nie są w stanie konkurować z Lineage 2 - to o tej grze mówi się, że jako jedyna potrafi dorównać World of Warcraft, a przy tym jest całkowicie za darmo, bo twórcy porzucili abonamentową formę rozwijania swojej gry aż siedem lat temu - w 2011 roku. Mnóstwo unikalnych mechanik, potężny, niezwykle dopracowany pod każdym względem fantastyczny świat przedstawiony - ta gra jest świetną alternatywą dla WoW-a i jest w stanie wyrwać każdemu graczowi setki godzin z życiorysu. Biorąc pod uwagę fakt, że nic nie kosztuje, należy stwierdzić, że jest to pozycja obowiązkowa.