Najlepsze gry akcji 2019

W 2018 roku premierę miało wiele ciekawych tytułów. Specjalnie dla Was stworzyliśmy ranking 10 gier, które naszym zdaniem zasłużyły na tytuł najlepszych!

God of War

To czwarta odsłona słynnej serii gier akcji, utrzymana w konwencji hack-and-slash. Od lat stanowi ekskluzywną pozycję kolejnych generacji konsol firmy Sony. To gra dopracowana w każdym najmniejszym szczególe. Majstersztyk. Niezależnie od tego, czy mitologia stanowi obiekt Twoich zainteresowań czy też nie– God of War przyciągnie uwagę każdego wytrawnego gracza. 

Marvel’s Spider-Man

To typowa przygodowa gra akcji z otwartym światem. Jako Spider-Man musisz stawić czoło wysłannikom zła z przestępczego środowiska Nowego Jorku. Fabuła w grze nie nawiązuje do typowych przygód człowieka – pająka znanych z komiksów czy filmów. Zaskakuje zupełną nowością.

Far Cry 5

Piąta z cyklu odsłona kultowej gry akcji z otwartym światem. Ta część przenosi nas do Stanów Zjednoczonych, do słabo zaludnionej Montany. Gracz wciela się w rolę policjanta i ma za zadanie rozpracowanie i rozwalenie fanatycznego kultu religijnego kryjącego się pod nazwą „Projektu u Bram Edenu”.

Shadow of the Tomb Raider

Kolejna odsłona przygód Lary Croft. Jej perypetie to seria słynnych przygodowych gier akcji. W Shadow of The Tomb Raider dociera do Ameryki Łacińskiej i musi przemierzyć ruiny lokalnych cywilizacji, w tym piramidy Azteków i Majów, a także odkryć tajemnice zakonu Trójcy i badań, które prowadził jej ojciec.

Call of Duty: Black Ops IIII (4)

Najlepsze gry akcji 2019

To już czwarta część strzelanki spod szyldu Black Ops. Nowością jest tutaj zlikwidowanie kampanii dla pojedynczego gracza. Zamiast tego urozmaicono grę o tryby multiplayer.

Hitman 2

Nowa odsłona popularnej gry akcji, w których gracz wciela się w rolę zabójcy znanego pod pseudonimem Agent 47. W Hitman 2 nasz agent rusza w pogoń za zagadkowym klientem, którego musi zneutralizować i rozbić jego przestępczą organizację.

Just Cause 4

Czwarta część cyklu gier akcji z otwartym światem, w której gracz wciela się w rolę Rico Rodrigueza. Bohater próbuje zaprowadzić porządek w fikcyjnym państwie Solis w Ameryce Południowej.

Rust

Sandboksowy survival, inspirowany takimi tytułami jak DayZ czy S.T.A.L.K.E.R. Gra cechuje się bardzo rozległym, otwartym światem, w którym musimy walczyć o przetrwanie. Zmierzymy się z głodem i niską temperaturą, musimy uważać także na innych graczy i postacie niezależne, ponieważ ich celem jest wyeliminowanie nas jak najszybciej.

Red Dead Redemption 2

To trzecia część cyklu Red Dead a równocześnie prequel hitu Red Dead Redemption. W dwójce gracze przenoszą się na Dziki Zachód, by w skórze Arthura Morgana stawić czoła trudnościom, jakie trapią gang Dutcha van der Lindego.

Battlefield V

Battlefield V to pierwszoosobowa strzelanka, której akcję osadzono w czasach II wojny światowej. Jako nowość wprowadzono rozgrywki battle royale.