Fortnite Battle Royale: poradnik dla początkujących

Gatunek Battle Royale pozwala wielu graczom walczyć między sobą na jednej mapie. Fortnite Battle Royale jest kolejną grą i odsłoną tego zdobywającego dużą popularność gatunku. Sama gra Fortnite Battle Royale cieszy się coraz większą popularnością, będąc obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych gier multiplayer na świecie. Grę można od początku do końca przechodzić solo lub współpracując w maksymalnie czteroosobowej grupie ze swoimi przyjaciółmi.

W Fortnite Battle Royale wcielamy się w jednego z kilku losowo wybranych bohaterów. Ich wygląd ma charakter czysto wizualny, bez wpływu na dalszą rozgrywkę. Po rozpoczęciu rozgrywki wraz z 99 innymi graczami czeka się na BattleBus dostarczający graczy na właściwe miejsce początku gry. W tym momencie warto już zastanowić się, gdzie chcemy zacząć.

Fortnite Battle Royale: poradnik dla początkujących

Rozpoczynając właściwą rozgrywkę skaczemy ze spadochronem na wyspę i to od nas zależy gdzie wylądujemy. Warto jednak wybierać najbardziej popularne miejsca oznaczone na mapie. Zaraz po zetknięciu z ziemią warto jednak rozejrzeć się za bronią pozwalającą na dalszą podróż. W miejscach popularnych jest jej pod dostatkiem, jednak trzeba o nią czasem walczyć z innymi graczami.

Wybierając lądowanie w popularnych miejscach mamy też większą szansę na ucieczkę przed Burzą. Ta bowiem atakuje w pierwszej kolejności odległe rejony wyspy coraz bardziej się zacieśniając. W ten sposób ogranicza ona okręg gry. Burza po prostu odbiera punkty życia, a pozostanie w niej wiąże się z końcem gry.

W każdej kolejnej rozgrywce warto jednak lądować w innych miejscach - to pozwala na dostęp do innych broni i zasobów. Najważniejszymi zasadami gry Fortnite Battle Royale jest zbieranie właściwie wszystkiego co spotkamy na drodze. Dzięki temu mamy zawsze dostęp do broni i amunicji. Zbieranie surowców również jest potrzebne do budowania fortyfikacji. Apteczki są niezbędne i pozwalają przeżyć znacznie dłużej.

Celem gry Fortnite Battle Royale jest przeżycie, a nie zabicie jak największej ilości graczy.  Chcąc przetrwać warto zatem unikać konfrontacji z innymi ale także niebezpiecznej burzy. Trzymając się tych kilku zasad z pewnością poradzimy sobie na początkowym etapie gry.