Co można zyskać grając w gry?

Szaleństwo na gry przeglądarkowe ogarnęło chyba cały świat. Młodzież poświęca graniu każdą wolną chwilę, pokonując wirtualnych wrogów i osiągając coraz wyższe poziomy. Przyświeca temu jeden cel: gracze chcą zdobyć nagrody lub zarobić prawdziwe pieniądze. Co można zyskać dzięki grom?

Początki a współczesność

Pierwsze wersje gier przeglądarkowych powstały już w latach 70. Ich zarys graficzny oraz fabuła z pewnością odbiegały od tego, co proponowane jest dzisiaj. Współcześni gracze oddają się przyjemnym chwilom rozrywki, odprężając się po dniu wypełnionym obowiązkami. Producenci gier poszli o krok dalej, próbując nauczyć graczy, że za wytrwałą pracę można otrzymać nagrody.

Serwisy z grami

Obecnie w sieci mnóstwo jest serwisów oferujących gry na komputer za darmo. Mają one mnóstwo zalet – nie trzeba ich instalować, nie zabierają też miejsca na dysku. Są bardzo łatwo dostępne z poziomu każdego urządzenia mobilnego, a także z tradycyjnego peceta. Właściciele platform próbują przekonać do swojej oferty kolejnych zawodników, oferując liczne nagrody w zamian za granie.

Co można zyskać grając w gry?

Na co można liczyć?

Producenci darmowych gier dobrze wiedzą, że dla graczy liczy się wartość zdobytych nagród. Proponowane zdobycze stanowią obiekt pożądania wielu zawodników, dlatego też chętnie poświęcają swój czas na ich odebranie. Zdobywane podczas grania punkty można zatem wymieniać na punkty premium do najbardziej znanych gier, skiny czy na dostęp do kultowych już gier. W ofercie znajdują się także darmowe kody do PaySafeCard, którą można dokonać płatności w wielu sklepach internetowych. Ciekawą nagrodą jest też losowy klucz do Steam, umożliwiający zdobycie atrakcyjnych dodatków do gier.

Jak zdobywać punkty?

Niektóre z platform oferują własny system nagradzania swoich użytkowników. Gracze muszą zdobywać punkty, które następnie wymieniane są na dowolne nagrody. Punkty można zebrać na wieloraki sposób. Przyznawane są za granie w gry znajdujące się na platformie. Ponadto dla każdego z graczy przewidziana jest dzienna misja. Przykładem może być polecenie instalacji jakiejś gry na telefon i osiągnięcie wyznaczonego poziomu. Za wykonane zadanie graczom przyznawane są dodatkowe punkty. Tego typu zadania pojawiają się każdego dnia. Gracze są także nagradzani za różne formy aktywności. Serwis obdarowuje punktami osoby, którym udało się zachęcić znajomych do założenia konta i udziału w grach.

Znakomitą motywacją do gromadzenia punktów są atrakcyjne nagrody. Najwytrwalsi gracze długo zbierają punkty, które wymieniają wreszcie na wymarzoną konsolę.

Jak zarabiać?

Odrobina wytrwałości w zupełności wystarczy do tego, by wreszcie zgromadzić odpowiednią liczbę punktów i wymienić je na nagrody. Dzięki przemyślanej strategii twórców platformy powstaje zatem idealna współpraca: gracz zyskuje pożądany przedmiot, właściciele zaś zyskują kolejnych graczy.

Taka forma nagradzania jest miłym akcentem, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że zawodnicy i tak grają dla przyjemności. Wypracowana strategia jednak okazała się sukcesem, o czym świadczy chociażby liczba powstających platform z darmowymi grami.