Artystyczne gry ostatnich pięciu lat

Gry artystyczne to bardzo niszowy temat, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Tło rozgrywki ma głębię. Wykorzystuje się nietuzinkowe rozwiązania graficzne i niesamowite ścieżki dźwiękowe. Ważną funkcję spełnia tu estetyka, często minimalizm i prostota. Gra w odbiorze powinna być niebanalna, odmienna estetycznie oraz zachęcić do refleksji. Warto zwrócić na nie uwagę. Dla przybliżenia Wam tematu, przygotowaliśmy ranking pięciu wspaniałych gier artystycznych.

  • BOUND – gra kładzie spory nacisk na ambitną i dojrzałą historię. Główną bohaterką jest baletnica, dla której animację nagrała sama Maria Udod z udziałem swojego choreografa Michała Adama Górala. Muzykę stworzył Oleg „Heinali” Shpudeiko. Postawiono tu na geometryczną i kontrastową oprawę graficzną.
  • INDYGO –  to bardzo kameralna rozgrywka, opowiadająca o chorującym na depresję malarzu. Fabuła rozgrywa się wyłącznie w jednym pomieszczeniu, w którym nasz malarz ukrywa się przed światem. Celem gry jest zwiększenie społecznej świadomości na temat depresji. Stoi za nią subtelna, audiowizualna oprawa, która zachwyca, a jednocześnie przytłacza ciężkością tematu.
  • MY MEMORY OF US – to z pozoru lekka, oprawiona w kreskówkową konwencję gra, jednak gdy się ją włączy, fabuła nabiera zupełnie niespodziewanego sensu. Opowieść odnosi się niezaprzeczalnie do Holocaustu. Ta metaforyczna gra to bardzo niepokojąca baśń.

Artystyczne gry ostatnich pięciu lat

  • GRIS – Tytułowa Gris, to główna bohaterka gry. Gris jest młodą dziewczyną, która jest pełna nadziei ale i skrajnie innych uczuć. Razem z bohaterką w tej grze przemierzamy niesamowite miejsca, i staramy się uporać z trudnymi emocjami. Jak we wcześniejszych produkcjach – grze towarzyszy wspaniała audiowizualna oprawa, jedyna w swoim rodzaju.
  • UNRAVEL – ubrana we wspaniałą grafikę i muzykę gra, której bohaterem jest stworek z włóczki. Cechuje ją wyjątkowo spora dawka melancholii i zwraca uwagę na przemijanie oraz potrzebę pogodzenia się z tą nieuchronną częścią życia.