5 wybitnych przygodówek

Gry przygodowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Kradną serca użytkowników w każdym wieku. Przygodówki pozwalają na przeżywanie niezwykłych wydarzeń na ekranie, zachwycają fabułą, wspaniałymi detalami i możliwościami a także nierzadko pozwalają poczuć dreszczyk grozy. Są już stałym elementem popkultury, tak jak kiedyś książki i filmy. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ranking 5 wyśmienitych gier przygodowych ostatnich lat! Zdecydowanie warto poznać te tytuły.

  1.  Shadow of the Tomb Raider – gra, w której główną bohaterką jest Lara Croft.  Fabuła pozwala na eksplorowanie grobowców, ruin i starych świątyń a także widowiskowej dżungli i pięknych dzikich zwierząt. Wszystko to ma miejsce w Ameryce Łacińskiej. Nasza postać musi odkryć tajemnice zakonu Trójcy oraz badań, które prowadził jej ojciec.
  2.  Life is Strange 2 –  bohaterami gry są dwaj bracia – dziewięcioletni Daniel i szesnastoletni Sean. W nieszczęśliwym splocie wydarzeń doszło do śmierci ich ojca i interweniującego policjanta. Uciekając przed ręką sprawiedliwości, chłopcy zmuszeni są do ucieczki z rodzinnego miasta i udania się do Meksyku. Dodatkowo muszą się zmagać z ukrywaniem nadprzyrodzonej, tajemniczej oraz niebezpiecznej mocy.

5 wybitnych przygodówek

  1.  The Walking Dead: A Telltale Games Series – Season One – pierwszy sezon gry podzielono na pięć odcinków. Główną postacią w pierwszym sezonie jest Lee Everett.  Fabuła rozpoczyna się w momencie wybuchu apokalipsy zombie. Inspiracją do jej powstania jest komiks Roberta Kirkmana. Głównym zadaniem gracza jest przetrwanie wśród śmiercionośnej gromady umarlaków.
  2.  Scooby-Doo! Nawiedzone bagno – gra z kultowymi, bajkowymi postaciami. Produkcja przeznaczona jest dla młodszych graczy, ale dorosły również nie będzie mógł się od niej oderwać.  Zadaniem gracza jest rozgryzienie zagadki pewnej dziewczyny oraz wiążącego się z nią kotła z naparem niewiadomego pochodzenia. Fabuła rozgrywa się na mokradłach.
  3.  Unavowed – ta gra to zdecydowanie pozycja tylko dla dorosłych, w dodatku tylko dla osób o mocnych nerwach. Akcja ma miejsce we współczesnym Nowym Jorku. Nasza postać przez ostatni czas była opętana przez demoniczną moc i zmuszona była obserwować, jak mroczna zmora przy pomocy jego ciała niszczy i powoduje cierpienie całego miasta.